Az ökoszisztéma és a zöld jövő – a klímavédelem is komoly szerepet kap a Science Expón

2024.11.08 | szerző:

November 21. és 23. között, idén először rendezik meg a Science Expót a Szépművészeti Múzeumban, amin a főbb hazai egyetemek mellett a HUN-REN több intézménye is ott lesz. Az előadásokon és bemutatókon helyet kap a klímaváltozás és a fenntarthatóság is. 

A HUN-REN Science Expón részt vevői intézeteit már korábban bemutattuk, most egy újabb standot járunk körbe, ahol a szintén érdekes témák mellett játékos bemutatók is lesznek.

Az ökoszisztéma és a zöld jövő tematikával készül a HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont (HUN-REN ÖK), a HUN-REN Természettudományi Kutatóközpont (HUN-REN TTK) és a Bay Zoltán Kutatóközpont.  

Klímavédelem és a madarak

Az intézetek standja a tervek szerint interaktívan mutatja be a fenntarthatóság és a zöld energia innovációit, például az energetikai szimulációs terepasztalt, új generációs akkumulátorokat és tüzelőanyag-cellákat.

Az ökoszisztéma és a zöld jövő – a klímavédelem is komoly szerepet kap a Science Expón

A látogatók ezeken felül részt vehetnek játékos bemutatókon, beszélgetéseken és klímavédelmi programokon is, amelyek a természet-helyreállítást és a madarak viselkedésének klímaváltozással kapcsolatos vizsgálatát is érintik. A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpontban persze nem csak a madarak viselkedését vizsgálják az éghajlatváltozás kapcsán. A kutatók nemrég bizonyították, hogy a hőmérséklet és a csapadék éven belüli eloszlásában is komoly átalakulást hozhat a jövőben. Ezek változása – sok egyéb mellett – várhatóan a fajok és más ökológiai jelenségek elterjedésére is hatással lesz.

A Bay Zoltán kutatói pedig legalább olyan izgalmas témákkal készülnek, mint ahogyan a Kutatók Éjszakájára is. Utóbbiról itt lehet megnézni egy rövid összefoglalót.

 A részletes programok hamarosan felkerülnek az intézetek weboldalaira.

Megújul a HUN-REN

A szervezetében korszerűsödő Magyar Kutatási Hálózat célja, hogy Európa egyik leghatékonyabb kutatói szervezetévé váljon. A HUN-REN új vezetésének célja egy jól finanszírozott, nyitott, a társadalmi és gazdasági problémákra fókuszáló tudományos intézményrendszer megteremtése, amely jelentős mértékben hozzájárulhat Magyarország társadalmi és gazdasági sikeréhez.

A Magyar Kutatási Hálózatban dolgozó kutatók hosszú távú, következetes, értékkövető és teljesítményelvű finanszírozási rendszerre, egymást erősítő struktúrára és működésre, hazai és nemzetközi szinten versenyképes bérekre, valamint kiszámítható kutatói életpályára számíthatnak egy olyan szervezetben, amelyben erős a vállalkozói és együttműködő szemlélet, a kutatók munkáját adminisztratív és beszerzési szolgáltatásokkal segítik, továbbá nagy hangsúlyt fektetnek a tudományos szférán kívüli kapcsolatokra is.

Megosztás