HUN-REN delegációja is részt vett az Academia Europaea konferenciáján
A HUN-REN első alkalommal vett részt támogató tagként a legnagyobb egyéni tagsággal rendelkező európai tudományos szervezet, az Academia Europaea közgyűlésén és éves tanácskozásán a lengyelországi Wroclawban. Gulyás Balázs elnök szakmai előadást tartott a szervezet élettudományi szekciójában, majd a közgyűlésen bemutatta a HUN-REN-t, mint új támogató tagot.

2024. november 24-28. között tartotta éves közgyűlését és tanácskozását az Academia Europaea nemzetközi szervezet „Building Bridges 2024” címmel a lengyelországi Wroclawban. Az Academia Europaea európai, valamint más földrészekről, de európai affiliációval is rendelkező kiváló kutatókat tömörítő szervezet, több mint 5000, köztük mintegy 100 magyar, taggal. A szervezet hat tematikus központja közül az egyiknek Budapest ad otthont, az MTA támogatásának köszönhetően.
Felismerve a szervezet kínálta együttműködési lehetőségeket, a HUN-REN intézményi támogatói tagságot létesített a rangos tudományos szervezettel, az erről szóló megállapodás a közelmúltban írták alá a felek. A HUN-REN képviseletében Gulyás Balázs elnök is részt vett a rendezvényen, egyúttal mint az Academia Europaea tagja, a Fiziológiai és Idegtudományi Szekció elnökeként sikeres előadást tartott „Maintenance of High Cognitive Performance During Ageing” címmel. Emellett az akadémiai tagok közgyűlésén Gulyás Balázs bemutatta a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózatot, mint a szervezet támogatóját, valamint azt is, ahogyan támogatóként a HUN-REN Központ hozzá kíván járulni a szervezet tevékenységéhez. A szervezet támogatása keretében lehetőség nyílik további új akadémiai tagok jelölésére, közös nemzetközi rendezvények szervezésére, a HUN-REN nemzetközi kapcsolatainak erősítésére és újabb kutatási együttműködések indítására. A konferencián lehetőség nyílt nemcsak a szűkebb tudományterületen belüli eredmények megismerésére, hanem az élettudományi, bölcsészet- és társadalomtudományi és az élettelen természettudományi területek közötti multidiszciplináris, interdiszciplinátris előadásokra, többek között Prof. Emmanuelle Charpentier a 2020. évi kémiai Nobel-díjas előadására is sor került.
